ŞANLI BİTKİSEL, 2011 yıllında zengin ürün gamı ile birlikte üretim yapan firmaların toptancılığını yapmak amacıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Müşteri memnuniyeti ve kalitesini benimseyen firmamız, Türkiye’de 1500 noktaya ürün temini sağlamaktadır. 2013’lü yılların ortası itibariyle BİTKİSEL ÜRÜNLER üretim tesisini açan firmamız günümüzde 60’e yakın ürün yelpazesine sahiptir. 1000 m2’lik alana sahip son teknolojiyle donatılmış. Bitkisel çay, bitkisel yağlar, bitkisel macun, bitki, baharat ve bitkisel kozmetik ürünlerin üretimini yapıp aynı zamanda pazarlamasını yapmaktadır. Deneyimimizin bize sağladığı profesyonelliğimiz başarılarımızın günden güne artmasına neden olurken, gelecekte yapacağımız yeni yatırımlar için gücümüze güç katıyor. Tüm üretim süreçlerinde iş birlikçilerimiz için ekonomik ve hızlı çözümler sunmayı ön planda tutuyoruz. 

Ürünlerimiz Türkiye’nin her yerine seçkin toptancılar ve pazarlama firmaları vasıtasıyla ulaştırılmaktadır. Ürünlerimiz; TS EN ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi ve ISO 22000 gıda güvenliği yönetimi sistemlerine uygun olarak üretilmiştir. T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın ve Türk Gıda Kodeksine uygun olarak hijyenik şartlarda üretilmiştir.

VİZYONUMUZ
ŞANLI BİTKİSEL olarak ürünlerimizi global ölçekli kalitedeki anlayışımızla pazarda güçlü yer edinmek isteyen müşterilerimize sunuyoruz. Son teknolojiyi kullanarak, en doğal sağlık ürünleri üreten bir marka olmak. Tüketicimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda; araştırmalar ve ürün değerlendirmeleri yaprak en iyi şekilde sizlere sunmak.

MİSYONUMUZ
Sağlıklı ve kaliteli yaşam ilkelerini benimseyen, Dünyadaki tüm gelişmelere açık, Tüm değişimlere hızla ayak uyduran, Çalışanlarına profesyonel bir iş ortamı hazırlayan, Ürün kalitesinden ödün vermeyen, Müşteri memnuniyetini birinci planda tutan, Türkiye'deki kaynakları değerlendiren, Araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yaptığı yüksek yatırımlarla; uzun vadeli stratejiler belirleyen bir kurum olmaya büyük önem vermektedir.

ÜRETİM SÜRECİ
Topraktan bitkiye, bitkinin ürüne dönüşüm sürecinde yetkin teknik altyapısını son derece başarılı bir şekilde kullanmaktadır. Ar-Ge Merkezleri’nde istihdam eden, kimyagerlerimizin çalışma dinamiklerine uygun ve yenilikçilik odaklı felsefesini özümsemiş mühendislerle, son teknoloji cihaz ve sistemlerle yapılan sürdürülebilir gelişme doğrultusunda örnek yatırımlar yapılmaktadır.

FASON ÜRETİM
Fason üretim, üretici ile marka sahipleri arasında özel bir sözleşmeye dayalı olarak gerçekleşmektedir. Bu bağlamda üretici, marka sahiplerinin markasına ait ürünlerin AR-GE, ÜR-GE ÜRETİM ve LOJİSTİK hizmetlerini sağlamaktadır. Bu sayede dış kaynak kullanımı gerçekleştiren marka sahipleri, üretim maliyetini minimuma indirir, tesis kurma zahmeti ve zaman kaybından kurtulur, sertifikasyon çalışmalarına zaman ayırmak zorunda kalmaz ve tüm enerjisini pazarlama çalışmaları üzerine yoğunlaştırabilir.